• ارسال

کتاب نظریه صف محمد مدرس و ابراهیم تیموری

اطلاعات محصول

نویسنده/نویسندگان

ابراهیم تیموری, محمد مدرس

ناشر

دانشگاه علم و صنعت ایران

تاریخ چاپ

1396

تعداد صفحات

290

وزن

445

قطع

وزیری

نوع جلد

شومیز

شناسه محصول: 9789644542213

قیمت: تومان ۱۵,۰۰۰

از شما بابت همکاری متشکریم... آیا از قیمت های ما رضایت دارید؟
خرید محصول

کتاب نظریه صف محمد مدرس و ابراهیم تیموری انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران

معرفی کتاب نظریه صف محمد مدرس و ابراهیم تیموری انتشارات علم و صنعت ایران :

 

در همه فصول کتاب، مثال های حل شده متعددی ارائه می شود. این مثال ها کاربردهای نظریه صف را نیر نشان می دهند. در پایان هر فصل نیز تعداد نسبتاً زیادی مسائل حل نشده برای تمرین و همچنین آشنایی با زمینه های کاربرد مدل ها ارائه می شود. در این ویرایش مسائل جدیدی نیز اضافه شده اند که عمدتاً مسائل امتحانات سال های گذشته این درس هستند.

در فصل اول کتاب، کلیات سیستم های صف و برخی مفاهیم مقدماتی لازم برای درک نظریه صف معرفی می شوند. در فصل دوم به اختصار به مرور تئوری احتمال پرداخته می گردد، اگرچه پیش نیاز مطالعه این کتاب آشنایی قبلی با مفاهیم و روابط نظریه احتمال است. در این فصل، به ویژه به اهمیت کاربرد احتمال شرطی و امید ریاضی شرطی در محاسبه عبارت های احتمالی تأکید می شود. در فصل های سوم و چهارم، فرآیندهای تصادفی، از جمله توزیع نمایی و فرآیند پواسون و فرآیند مارکوف مورد بررسی قرار می گیرند تا خوانندگانی که کمتر با این فرایندها، که در نظریه صف نقش اساسی دارند، آشنایی دارند بتوانند درک بهتری از فصول بعدی داشته باشند. بدین ترتیب در فصل های اول تا چهارم، مقدمات لازم برای درک مفاهیم نظریه صف فراهم می شود.

در فصل پنجم، به کلیات سیستم های صف و تشریح رابطه های مربوط به این سیستم ها، صرف نظر از ویژگی های آن، پرداخته شده است. در سه فصل ششم و هفتم و هشتم، حالت های خاص سیستم های صف بررسی می شوند. در فصل نهم نیز نحوه بهینه سازی و بررسی عوامل مؤثر در بهینه سازی در سیستم های صف مورد بحث قرار می گیرند. سرانجام در فصل دهم، یعنی نمونه های کاربرد نظریه صف ارائه می شوند.

 

در ادامه می توانید فهرست مطالب کتاب کتاب نظریه صف محمد مدرس و ابراهیم تیموری را دانلود و مشاهده فرمایید.


♦ مشاهده صفحاتی از کتاب ♦

دریافت pdf نمونه کتاب

 

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظر، از طریق دکمه زیر اقدام نمایید. اگر این محصول را قبلا از آسیابوک خریده باشید، نظر شما به عنوان خریدار محصول ثبت خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.